
Visnyei Fanni a Vegyészeti-Technológiai Iskola generációjának tanulója, aki az elmúlt négy évben élelmiszer-technikusnak tanult. Számára az Év diákja cím különleges jelentéssel bír, hiszen lehetővé tette számára, hogy megvalósítsa azt az álmát, amelyért az első nap óta keményen dolgozott.
„Ez tényleg nagyon sokat jelent nekem, mert általános iskolában nem sikerült a generáció diákjának lennem, de célul tűztem ki magam elé, hogy a gimnáziumban sikerülni fog. Sok erőfeszítést és energiát fektettem ebbe, és végül kifizetődő volt” – mondja Fanni.
Ez pedig egyáltalán nem volt egyszerű, hiszen számos olyan tantárgya volt, amelyek sok más diák számára akadályt jelent, mint például a szerves, szervetlen és analitikus kémia. Ennek ellenére Fanni eltökélt volt, aminek köszönhetően most már tudja, hogyan kell ellenőrizni az élelmiszerek minőségét.
"A legérdekesebb számomra mindig a laboratórium volt, és minden, ami a laboratóriumban történik. Megtanultam, hogyan kell ellenőrizni magának az élelmiszernek az összetételét. Már tudom, ha valami káros az egészségre, és az elemzés alapján eldönthetem, mi lesz a következő lépés az adott termékkel” – magyarázza Fanni.

Hogy mennyire is sajátította el ezt a tudást, mutatja az országos versenyen elért sikere ezen a szakterületen, ahol második díjat nyert, de az is, hogy tudását a mindennapi életben, magára és családjára vigyázva kamatoztatja.
„Nagyon könnyen meg tudom különböztetni, mi az egészséges, és mi nem, és még azt is javasoltam édesanyámnak, hogy mit ne vegyen többé. Jobban tudok vigyázni az egészségemre, mert az oktatás során megtanultam, hogy milyen vitaminokat és ásványi anyagokat kell bevinnem a szervezetembe ahhoz, hogy egészséges legyek" - magyarázza Fanni.
Visnyei Fanni egyike annak a 12 generáció diákjának, akiket az "IT Subotica 2030" szervezet az “Év diákjai” projekt keretein belül díjazott. Bármennyire is érdekes számára az élelmiszeripar, szeretné kipróbálni magát a vállalkozói pályán is, ezért iratkozott be a Szegedi Tudományegyetem Közgazdász-menedzsment szakára.
“Az iskolás éveim alatt csak el akartam menekülni Szabadkáról, de most, ahogy közeledik ez a pillanat, egyre jobban nehezemre esik ez. Azt gondolom, hogy a tanulmányaim után visszatérek Szabadkára, mert itt van a családom, és valószínűleg állandóan vissza fogok vágyakozni ide. Azt gondolom, hogy Szabadka egy nagyon szép város, de bőven van hova fejlődnie, elsősorban a hulladékgazdálkodás és karbantartás terén, ami nem maga a város központjára vonatkozik. Szeretném 2030-ban ezeket a változásokat látni, mert úgy gondolom, hogy ezeken a dolgokon lehet dolgozni, de ugyanilyen fontos számomra, hogy bármennyire is fejlődik a város, megmaradjon Szabadka a lényege” – mondja Fanni.